Фиберглас прозорец на екранот поправка закрпи

Фиберглас прозорец на екранот поправка далноводи, исто така именуван фиберглас екран поправка комплет, Авто стап екран Печ, екран поправка далноводи, фиберглас скрининг на лепенка.

Лепило поддржан фиберглас закрпи за поправка дупки и солзи во прозорец екрани или екран врати. Не се потребни алатки. 5 Пак Материјал: стаклени влакна Боја: Јаглен Авто држи екран поправка далноводи домет: 3 "Ширина: 3" се користи за поправка на дупки и солзи во прозорец екрани или екран врати Не алатки потребни. Влачени.

Како да се одреди искинати екран

1: Исечете ги дупка

Исечете плоштадот дупка низ солза со помош на линијар и остри алатка нож. Чувајте дупка како мали како е можно и да ја напуштат најмалку 1/2 во. На стариот екран во близина на метална рамка.

 

2: лепак врз лепенка

Исечете парче фиберглас екран што ќе скут 1/2 во. Во текот на секој раб. Леј восок хартија под екранот на прозорецот за да се задржи на лепак од лепење на алатки. Центар далноводи во текот на дупката, ќе се применуваат на лепак мушка околу дупката, и ширењето на лепак преку екранот на далноводи и прозорецот со користење на рамна дрвена стап.

Ако сте хранети со комарци зуењето околу главата и одржување сте будни цела ноќ, како за одредување на екранот? Закрпи ќе биде видлива и може да се погледне малку леплива, па ако на солза е голема или на екранот е во една многу видлива област, го замени целиот екран. Во спротивно, се 20 минути и само да се закрпи дупката.

Ако вашиот екран е фиберглас (тоа ќе се чувствувате како ткаенина), купи 1/2 ft. На нови фиберглас скрининг надвор од ролна на хардвер продавница или дома центар или да побара неколку мали cutoffs. Исто така, ги собереш или лепак гума-базирани или супер лепак гел. Потоа следат Сликите 1 и 2. Клучот за убав поправка држи линијар цврсто против алатки за да може да се направи чиста исечок (Слика 1).

Ако имаш на екранот алуминиум со една мала дупка, купи комплет далноводи на хардвер продавница или дома центар. Тоа ќе содржи неколку претходно подготвени 1-1 / 2-во. лепенки со предизолирани куки кои се зацврсти директно на екранот.


Време на мислењето: Април-28-2018
WhatsApp Online Chat !