ПВЦ обложени фиберглас летаат екран нето

детали за производот

Тагови производ

тип:
Врата и прозорец на екранот е, Обичен ткаат
Место на потекло:
Хебеј, Кина (континентална)
Бренд име:
Huili
Број на модел:
18FWS06J
Екран пребивање Материјал:
фиберглас
боја:
Црна, сива, јаглен, итн
решетката:
18 × 16, 18 × 14, 20 × 20, 20 × 22, 24 × 24, итн
жица:
0.28mm
материјал:
33% стаклени влакна + 66% PVC
Тема:
доказ инсекти
Тежина:
80g - 150g / m2
најширокиот:
должина:
10m / 30/50/100, итн
Пример:
слободен

Пакување и испорака

пакување Детали
Време на испорака
15 дена

ПВЦ обложени фиберглас летаат екран нето

 

Вовед производ

Скрининг стаклени влакна инсекти  is woven from PVC coated single fiber. Фиберглас инсекти скрининг прави идеален материјал во индустриски и земјоделски објекти да ги задржи подалеку лета, комарци и мали инсекти или за целите на вентилацијата. Фиберглас инсекти екран нуди одлични својства на отпорност на пожар, отпорност на корозија, отпорност на топлина, лесно чистење, добра вентилација, висока јачина, стабилна структура, итн

 

спецификација

 

фиберглас инсекти екран  
Mesh Тежина материјал плетени тип широк должина боја
18 × 16 120g ПВЦ обложени фиберглас предиво Plain пациентот 0.5m до 3.0 m

30m / 50 м,

100/200/300, итн

Црна / сива,

Бела / зелена / Браун

115g
110g
105g
100g

 

карактеристики

 • Дизајниран да издржи сол воздух, индустриски гасови и сите клими
 • Одлична за прозорци, врати, прагови, летниковци и екран соби
 • нема фалц, Дент или замрсуваш
 • Отпорни на оган и корозија
 • Го заштитува вашиот дом од инсекти и други штетници
 • Инсталацијата е брзо и лесно
 • големина на решетката е 18 x 16
 • Mesh сликата прикажана не е да скала

 

производство на проток

 

Пакување и испорака

Фиберглас прозорец на екранот Пакување Детали,

 

 

Стандарден пакет: пластична кеса за секоја ролна, тогаш 4/6/8 ролни во ткаени торба.

Патем, картон или палета е во ред.

 

Извештај од тестирањето

 

Информации за претпријатието

 • Wuqiang округот Huili фиберглас копродукции, Ltd е основана во 2008 година.
 • Ние  сме специјализирани во производството на фиберглас екран производи.
 • 150 вработени во вкупно. 
 • 8 комплети на PVC линија за производство фиберглас предиво.
 • 100 групи на плетени машини.
 • На излез од фиберглас екранот е 70000sqm дневно.

Контактирајте не

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !