Tekstil me fije qelqi ekran dritare riparim patches

Tekstil me fije qelqi ekran dritare riparimin patch quajtur edhe tekstil me fije qelqi Screen riparimin Kit, Self Stick Screen Patch, riparimin ekran patch, tekstil me fije qelqi ekran patch.

Ngjitës mbështetur tekstil me fije qelqi arna të përdorura për vrimat e riparimit dhe lot në ekranet dritare ose dyert ekran. Nuk ka mjete të nevojshme. 5 Pack Materiali: Fiberglass Ngjyra: Charcoal Self rrinë ekran riparimin patch Reach: 3 "Gjerësia: 3" përdoret për të riparuar vrima dhe lot në ekranet dritare ose dyert ekran nuk ka mjete të nevojshme. Shprishur.

Si për të rregulluar një ekran shqyer

1: Pritini jashtë vrimë

Pritini një vrimë katrore rreth lot duke përdorur një mastar dhe të mprehtë thikë të shërbimeve. Mbani vrimë aq të vogël sa të jetë e mundur dhe të lënë të paktën 1/2 në. I ekranit vjetër ngjitur me kornizë metalike.

 

2: Ngjitës në patch

Pritini një copë toke e tekstil me fije qelqi ekran që do të xhiro 1/2 në. Mbi çdo buzë. Shtroj letër dylli nën ekran dritare për të mbajtur zam nga fërkimit në Mjedis pune. Qendra e patch mbi vrimë, aplikoni një sferë e cila është e zam rreth vrimë, dhe përhapjen e zam përmes patch dhe dritare ekran duke përdorur një shkop të sheshtë prej druri.

Nëse jeni të ngopur me mushkonja gumëzhimë rreth kokës tuaj dhe duke ju zgjuar tërë natën, si në lidhje me fiksimin në ekran? Patches do të jetë i dukshëm dhe mund të duket pak ngjitës, kështu që nëse lot është i madh apo ekrani është në një zonë shumë të dukshme, të zëvendësojë të gjithë ekranin. Përndryshe, të marrë 20 minuta dhe vetëm patch vrimë.

Nëse ekrani juaj është i tekstil me fije qelqi (ajo do të ndjehen si pëlhurë), të blerë 1/2 ft. I tekstil me fije qelqi të reja shqyrtimit off rrotullën në dyqan hardware ose qendra në shtëpi, ose të kërkoni për një xhinse të shkurtra disa të vogla. Gjithashtu marr ose një zam gome-bazuar ose Super Gel zam. Pastaj ndiqni Photos 1 dhe 2. Çelësi për një riparim të mirë-looking po e mban mastar fort kundër Mjedis pune në mënyrë që ju mund të bëni një çelës automatik të pastër (Foto 1).

Nëse ju keni marrë një ekran prej alumini me një vrimë të vogël, të blej një çantë patch në dyqan hardware ose qendër në shtëpi. Ajo do të përmbajë disa precut 1-1 / 2-in. patches me grremçat e paraformuara se kapem direkt në ekran.


Ora Post: Apr-28-2018
WhatsApp Online Chat !